CZAS RAJDÓW PIESZYCH W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W ZAJEZIERZU.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 stycznia 2018

Staramy się rozwijać zainteresowania naszych uczniów oraz sprawiać aby czas wolny spędzały aktywnie. Poza tym, ktoś powiedział, że „podróże kształcą". Ale oprócz tego wszystkiego musi być zapaleniec, który pociągnie innych do działania. Tym kimś jest aktywnie spędzająca każdą wolną chwilę Pani Bożena Szczur.

20.09.2017R . – SANDOMIERZ – GÓRY PIEPRZOWE.
Wzięły w nim udział dzieci z naszej szkoły. Godzina 11.00, przewodnik pokazuje katedrę następnie lochy pod miastem. Potem wszyscy udają się na wieżę widokową skąd podziwiają panoramę miasta. Następnie wędrówka na taras widokowy w Górach Pieprzowych. Stamtąd rozpościerała się piękny widok na płynącą w dolinie Wisłę.
14.11.2017r. – VII RAJD NIEPODLEGŁOŚCI – PALMIRY - POCIECHA.
W Palmirach złożyliśmy hołd poległym w obronie Ojczyzny. Potem zwiedzanie cmentarza- mauzoleum z 1948r., na skraju Puszczy Kampinoskiej. Tam spoczywają Polacy pomordowani przez hitlerowców, m. in. Marszałek Sejmu Maciej Rataj czy zasłużony sportowiec Janusz Kusociński. W tym rajdzie wzięli udział: Maria Prysiażniuk, Marzena Kamińska, Laura Ciucias, Alicja Grzegorek, Jakub Wojciechowski, Mariusz Hołda, Mikołaj Popis, Julia Popis, Oliwia Popis, Marcel Dąbrowski i Julia Piskała. Opiekunem na obydwu rajdach była Pani Bożena Szczur.
30.12.2017r. – IV RAJD SYLWESTROWY.
Trasa rajdu pieszego: Antoniówka – Nadleśnictwo Miodne. wędrówka odbywała się na terenie Kozienickiego parku Krajobrazowego, rezerwatu Miodne. Przy bezwietrznej pogodzie i lekkim mrozie, wędrowaliśmy zatrzymując się na dwóch przystankach. Na koniec wyprawy każdy uczestnik otrzymał ciepły poczęstunek. Następnie organizatorzy przeprowadzili Konkurs Krajoznawczy. Nagrody otrzymali następujący uczniowie z naszej szkoły: Oliwia Panas, Julia Piskała i Maria Prysiażniuk. Oprócz nich w rajdzie uczestniczyli Marcel Dąbrowski, Mikołaj Popis i Kacper Świtka. Opiekunowie Bożena Szczur i Anna Szymańska. Wszystkie rajdy zostały zorganizowane przez PTTK Oddział w Kozienicach.
http://www.kozienice.pttk.pl/index.php/38-iv-turystyczny-sylwester-z-pttk-2

                                                                                  Anna Szymańska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie