Urząd Gminy Sieciechów

Jezioro Czaple w Gminie Sieciechów ma nową plażę

17 listopada 2018

Dzięki staraniom Wójta Gminy Sieciechów P. Zbigniewa Czerskiego udało się pozyskać środki finansowe na zagospodarowanie terenu przy jeziorze Czaple w Sieciechowie.

Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich uzyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka". W ramach zagospodarowania terenu przy jeziorze została wybudowana altana konstrukcji drewnianej z ławkami i stolikami wewnątrz, palenisko z kręgu betonowego obłożone kamieniami. Na całej długości plaży został ułożony chodnik z kostki, zamontowano ławki oraz kosze. Plaża nad jeziorem zyskała nowy wymiar – została znacznie powiększona i oświetlona.
Jezioro w Sieciechowie jest największym jeziorem w powiecie kozienickim ( 17.32 ha) , duża powierzchnia i czysta woda stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku i rekreacji.
Teraz dzięki tej inwestycji zwiększy się również bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odpoczywających nad jeziorem, gdyż teren będzie oświetlony i monitorowany.
Całkowita wartość projektu 160 000 zł.
Dofinansowanie 69 655,00 zł.
Wykonawca była firma GLOB-K&Z Krzysztof Zientara z Warszawy.
Anna Baryłka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie