Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

APEL o oddawanie KRWI!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Radomiu PROSI o przesłanie podległym instytucjom oraz o zamieszczenie we wszelkich mediach, portalach społecznościowych, stronach internetowych, tablicach informacyjnych itp., które są w zasięgu Państwa działania-grafiki (jak w załączeniu) o poważnych niedoborach krwi- sytuacja jest dramatyczna.

Stanowicie Państwo nieocenioną pomoc w krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa, o czym zdążyliśmy się już przekonać,  podczas panującej pandemii, kiedy niewątpliwie dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam przetrwać trudny czas, dzięki czemu mogliśmy realizować zapotrzebowania ze szpitali na ten niezastąpiony lek.

Wynikiem częstych APELI o ODDAWANIE KRWI są poważne jej niedobory- zagrażające zdrowiu, a często życiu drugiego człowieka. Publikowane są one w naszych postach na facebooku https://www.facebook.com/RCKiKRadom oraz na stronie internetowej http://www.rckik.radom.pl/. Będzie jeszcze trudniej, ponieważ weszliśmy w najgorszy, mówiąc kolokwialnie okres wakacji, a z nimi związane urlopy Krwiodawców, którzy jak co roku o tej porze "robią przerwę" w oddawaniu krwi, gdy tymczasem zwiększa się zapotrzebowanie na krew i jej składniki, z powodu licznych wypadków, zdarzeń losowych, często z udziałem dzieci.

Dlatego też po raz kolejny serdecznie PROSIMY- bądźcie Państwo "naszymi powiernikami", w tak szlachetnej misji pozyskiwania krwi dla tych, którzy jej właśnie w tej chwili potrzebują. Krwi nie da się w żaden sposób wyprodukować i zastąpić, a o jej wartościach leczniczych nie musimy nikogo przekonywać.

Szanowni Państwo chcemy również przypomnieć się, że jesteśmy otwarci na propozycje udziału w różnego rodzaju festynach, piknikach, innych wydarzeniach, które być może będą miały miejsce na terenie obrębu działania RCKiK w Radomiu (dawnego województwa radomskiego) - prosimy o tym pamiętać. Jeśli tylko możliwości personalne oraz techniczne na to pozwolą, z pewnością skorzystamy z zaproszenia.

Tymczasem jeszcze raz DZIĘKUJEMY za dotychczasową pomoc w propagowaniu honorowego krwiodawstwa oraz wsparcie i zrozumienie do naszych działań.