Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zajezierzu

W sobotę 1 czerwca 2024 r. mieszkańcy gminy Sieciechów świętowali Dzień Dziecka w wyjątkowy sposób. Na terenie szkoły, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu zorganizowano festyn, który przyciągnął wiele rodzin z okolicy.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Razem dla bezpiecznych wakacji” była Enea Wytwarzanie – główny sponsor imprezy - oraz Grupa Motocyklowa HusarR, na której zaproszenie w imprezie udział wzięli również: Powiatowa Straż Pożarna w Kozienicach, Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Głuśca. Partnerami festynu, była Gmina Sieciechów, Ochotnicza Straż Pożarna z Zajezierza, Rada Rodziców, Społeczność Szkolna z ZSP w Zajezierzu oraz Nadleśnictwo Zwoleń. Coroczne wydarzenie patronatem objął Wójt Gminy Sieciechów Arkadiusz Guba.

Na początku uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor ZSP w Zajezierzu Agnieszka Popis, która uroczyście powitała wszystkich gości, podziękowała sponsorom festynu i złożyła serdeczne życzenia dzieciom.

Następnie odbyły się artystyczne występy uczniów ZSP w Zajezierzu: Pierwszy zespół z klasy II w składzie: Zofia Głowienka, Zuzanna Piskała, Nikola Kołdej, Magdalena Bajson, Klara Gugała zaprezentował piosenki pod tytułem „Kukułeczka”, „Wędruj z nami”. Drugi zespół z klasy IV w składzie: Nikola Wiech, Barbara Gugała, Aleksandra Kondej, Hanna Rodak, Anna Popis, Lena Bujak, Magdalena Drela, Izabella Skiba zaprezentował piosenkę z układem tanecznym „Dbaj o zdrowie” i „Moja planeta”. Trzeci zespół w składzie: Alicja Żukowska i Barbara Gugała z zespołem zaprezentowały piosenkę pod tytułem „Lipka”. Ostatni utwór pod tytułem „My cyganie” zaprezentowała Justyna Wojciechowska z klasy V.

W trakcie uroczystości miała miejsce wyjątkowa chwila. Specjalną niespodzianką przygotowaną na ten dzień był występ nauczycieli ZSP w Zajezierzu, Wójta Gminy Sieciechów Arkadiusza Guby i proboszcza z parafii w Zajezierzu księdza Artura Woźniaka. Tym razem nauczyciele postanowili zaskoczyć uczniów, wcielając się w postacie ze znanej bajki „Smerfy”. Przedstawienie pod tytułem „Wioska Smerfów” stało się prawdziwym hitem i sprawiło, że uczestnicy festynu na długo zapamiętali ten dzień. Narratorem był ksiądz Artur Woźniak, w rolę Papy Smerfa wcielił się Wójt Gminy Sieciechów Arkadiusz Guba. Natomiast nauczyciele zagrali role takich postaci jak: Smerfetka - pani dyrektor Agnieszka Popis, Ważniak – pani psycholog Sylwia Brańka, Śpioch – pani Agnieszka Kuś, nauczycielka klas I – III, Osiłek – pani Maria Gola, nauczycielka wspomagająca, Malarz – pan Dariusz Kwieciński, nauczyciel plastyki i informatyki, Laluś – pani Beata Nowicka-Drążyk, nauczyciel klas I – III, Ciamajda – pani Magdalena Kuropatwa, asystent nauczyciela w przedszkolu, Łasuch – pani Jolanta Solecka, nauczycielka wychowania przedszkolnego, Zgrywus – pani Wioleta Fuks, nauczycielka matematyki, Gargamel – pani Anna Szymańska, nauczycielka geografii, przyrody i wychowania fizycznego, kot Gargamela – pani Aneta Piskała, przewodnicząca Rady Rodziców.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, takich jak: dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, zabawa z animatorami. Motocykliści z HusarR’a rozdali dzieciom około 300 zestawów prezentowych, zwycięzcom przygotowanych i przeprowadzonych konkursów wręczyli nagrody (smartwatche, plecaki, zestawy gier). Nie zabrakło też szansy na pamiątkowe zdjęcia – w fotobudce, a dla miłośników dwóch kółek nawet na motocyklu. Na festynie nie zabrakło przysmaków, ponieważ sponsorzy przygotowali dla dzieci lody, watę cukrową, popcorn. Rada Rodziców ufundowała pizzę, a Koło Gospodyń Wiejskich z Głuśca przygotowało stoisko z różnorodnym jedzeniem. Dzieci i dorośli z przyjemnością kosztowali różnych smakołyków, co dodatkowo umiliło im spędzony czas na festynie.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zajezierzu to rezultat współpracy wielu osób i instytucji. Organizatorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, połączyli siły, aby stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka w Zajezierzu okazał się dużym sukcesem. Zadowolenie dzieci było najlepszym dowodem na to, że wydarzenie spełniło swoją rolę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji. Zapraszamy na kolejne wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka za rok.

                                                     Agnieszka Grabowska-Kończyk