Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Park w Sieciechowie

Park w Sieciechowie

Sieciechów - Parafia pw. św. Wawrzyńca

Budynek Urzędu Gminy (referaty)

Opactwo - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple

Gospodarstwo Janiny i Stefana Siek

ul. 11 Listopada 126, 26-922 Sieciechów
Gmina Sieciechów, powiat kozienicki
tel. (48) 621 61 93
adres e-mailowy: stefansiek@neostrada.pl

Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Janiny i Stefana Sieków prowadzone jest od 2013 r. sezonowo w okresie letnim. Ich oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych osób, chcących odpocząć w towarzystwie przyrody. Kwatera znajduje się w Sieciechowie, bardzo urokliwej miejscowości, w której można odpocząć nad Jeziorem Czaple.

Na rybach Na rybach fot. S. Siek

Kąpielisko Niwa fot. S. Siek

Ponadto, 3 km od tego gospodarstwa znajduje się las, do którego można wybrać się na grzybobranie. Niewątpliwie atutem położenia gospodarstwa agroturystycznego jest bliskość Wisły (ok 2 km) oraz stawów rybnych w Bąkowcu(4 km od kwatery agroturystycznej), co ma znaczenie dla osób, których zainteresowaniem jest wędkarstwo. Sieciechów znajduje się 10 km od Dęblina, w którym oprócz niedawno otworzonego Muzeum Sił Powietrznych jest wiele innych atrakcji do zwiedzania np. twierdza.
Muzeum lotnictwa w Dęblinie fot. K. Siek


Arkady w bramie Twierdzy Dęblin fot. K. Siek

Ponadto, turyści mogą udać się do lasów Kozienickiego Parku Krajobrazowego, na grzybobranie oraz odpoczynek wśród przyrody.

Do dyspozycji gości są: jeden pokój 2-osobowy oraz jeden pokój 4-osobowy.

Izba chłopska – z okresu międzywojennego fot. S. Siek



Wystrój pokoju: Średni PRL – lata 60 fot. S. Siek

Łazienka fot. S. Siek

Pokoje gościnne znajdują się w oddzielnym budynku mieszkalnym, co nie jest bez wpływu dla gości ceniących sobie prywatność. Goście mogą czuć się tu swobodniej. Pokoje posiadają łazienki oraz WC. Właściciele gospodarstwa agroturystycznego zapewniają turystom oddzielną kuchnię oraz aneks kuchenny, który znajduje się w sąsiedztwie ich pokoju. Gospodarze zapewniają również parking na terenie posesji oraz miejsce zabaw dla dzieci i boisko do gry w piłkę. Dla dzieci będzie to dużą atrakcją. Można korzystać z dwóch dostępnych leżaków, rowerów dziecięcych oraz rowerów dla dorosłych. Do dyspozycji letników są także: 2 pary kijów nordic walking, kilka piłek, kosz do koszykówki oraz szachy. W gospodarstwie Państwa Sieków nie ma możliwości wyżywienia, ale bez problemu można zakupić różnego rodzaju owoce oraz warzywa ekologiczne, przetwory owocowo-warzywne, a także miód.

W gospodarstwie lub niedalekiej okolicy można organizować ogniska, biesiadować przy muzyce ludowej. Ponadto, letnicy mogą zwiedzać okolicę z przewodnikiem, brać udział w pokazach rękodzielnictwa oraz w pokazach edukacyjnych dla młodzieży. Na terenie gospodarstwa nie ma internetu. Wpływa to pozytywnie na ich relaks i odpoczynek. Właściciele porozumiewają się językiem rosyjskim.

Na szczególne wyróżnienie gospodarstwa agroturystycznego Państwa Sieków zasługuje Izba Historyczna, której są założycielami. W Izbie tej, letnicy mają możliwość zapoznania się z historią Ziemi Sieciechowskiej począwszy od czasów epoki kamiennej do czasów współczesnych. Eksponaty znajdujące się w tej izbie pochodzą ze znalezisk właściciela. W gablotach umieszczone są eksponaty od narzędzi krzemiennych epoki kamienia łupanego do współczesnych czasów, m.in. naczynia gliniane, ceramika, porcelana, fragmenty bali dębowych zatopionych przez Wisłę. Wśród eksponatów tych możemy znaleźć również narzędzia jakimi posługiwali się nasi przodkowie, a także eksponaty z czasów I i II wojny światowej: łuski, pociski, skrzynki na amunicję, elementy wyposażenia żołnierskiego.

Kołowrotek fot. S. Siek

Warto zdecydować się na pobyt w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Sieków.